Најдобриот душек за неа и за него

Квалитетниот душек го менува животот

Изборот и купувањето душек е предизвик за многу двојки, бидејќи најчесто ТАА сака помек душек, за да може да се стутка во него, додека ТОЈ сака потврда и покомфорна подлога, за да може да ги одмори грбот, рацете и нозете. Но како да се најде компромис меѓу различните желби? Како да се најде душек на кој и двајцата ќе спиете удобно?

Постојат навистина малку работи во животот што се важни за севкупното здравје, а едно од тие нешта е квалитетно и правилно спиење.

Ако вие и вашиот партнер имате проблеми со спиењето, тоа може да влијае и на вашиот однос. Бидејќи, тешко е да бидете трпеливи и љубезни кога постојано сте уморни или живеете со болка во грбот и во ’рбетот.

Кога ќе го земете предвид тоа, квалитетниот душек може навистина да ви го смени животот на подобро.

ПАТЕНТИРАНА ТЕХНОЛОГИЈА

Тајната за добриот сон на „Дормео“ е во иновативната патентирана технологија во јадрото „Октаспринг“.

Оваа уникатна и патентирана технологија обезбедува индивидуална адаптабилност на пружините, одржувајќи го вашиот ’рбет постојано во идеална позиција!

Октаспринг-пружините ја зголемуваат циркулацијата на воздухот низ душекот и создаваат поздрава средина за спиење, со посвежа и поудобна површина за одмор и за релаксација.

Двојките ја обожаваат можноста со двојно јадро – и сега секој има своја персонализирана страна од душекот, без процеп на средината! Неверојатна индивидуална адаптабилност, целосно се приспособува на облините на телото без да создава притисок. И, за разлика од обичниот душек, нема трансфер на движења преку душекот.

МАКСИМАЛНА УДОБНОСТ

Инспириран од природната S-форма на човечкото тело и ’рбетот, душекот „Дормео iMemory S PLUS“ е дизајниран да обезбеди максимална удобност за секого. Во која било положба да спиете, дури и ако ја менувате положбата низ годините – душекот ќе го следи обликот на вашиот ’рбет. Навлаката, која се вади и пере, е третирана со заштита „клин-ефект“, која ги одбива прашинските грини, паразити и бактерии.

Душек креиран 100% за вас – за НЕА и за НЕГО.

Јавете се на 02/3094 576, посетете ја страницата www.dormeo.com.mk или посетете ги продажните салони на „Топ шоп“.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време