Лек за срце: Спречете ги срцевите заболувања на природен начин

Овој природен лек постои повеќе од 800 години

Лекот се прави брзо и едноставно, а е многу успешен

Еден познат кардиолог го открил природниот лек за срце кој можете да го земате за да ја спречите појавата на срцеви заболувања. Лекот се прави на едноставен и брз начин, а се покажал како успешен кај срцевите слабости и другите срцеви заболувања. Се користи тогаш кога ќе почувствувате какви било срцеви потешкотии.

Потребни состојки:
  • 1 литар домашно бело или црвено вино
  • 2 лажици вински оцет
  • 300 грама природен мед
  • 10 стебленца магдонос (без коренот)
Начин на подготовка:

Ставете ги стебленцата магдонос со сè листовите во тенџере, па додајте литар чисто природно вино, потоа 2 лажици вински оцет. Загревајте десетина минути, но внимавајте да не почне да пени. На крајот, додајте 300 грама природен пчелин мед и оставете го да се загрее уште пет минути. Додека е уште врело, исцедете го и истурете го во стаклено шише, кое било претходно стелизирано. Добро затворете го шишето. Ќе се создава талог, но тој не е штетен и треба пред употреба да го протресете шишето.

Примена:

Секојдневно пијте ја напивката, по една супена лажица додека не престанат тегобите. За потешки болести, напивката треба да се користи подолго време, секако со консултација на лекар.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време