Изгмечете банана и додајте ги овие две состојки: Цела зима нема да имате мака со кашлање!

Спас за болното грло

Благодарение на моќните својства на медот и бананата, ќе куртулите од болното и воспалено грло, кашлицата, а дури и од стомачните проблеми.

Потребни состојки:

400 мл зовриена вода

2 средни банани со црни точки

2 малички мед

Излупете ги бананите и изгмечете ги со вилушка. Потоа ставете ги во лонец и додајте зовриена вода. Оставете ги половина час. Кога смесата ќе се излади, додајте мед. Важно е медот да го додадете последен, бидејќи, доколку го измешате со врела вода, ќе ги изгуби своите лековити својства.

Пијте по 100 мл од оваа напивка четири пати дневно. Количината на состојките од рецептот е доволна за еден ден, а наутро направете нова доза. Резултатите ќе бидат видливи после 5 дена!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X