Домашен лек против затнати артерии, појава на камен и за зајакнување имунитет: Ги убива сите инфекции во телото!

Најмоќната комбинација на состојки

Овој природен лек спречува појава на слободни радикали, кои имаат бројни негативни ефекти

Ова е одличен природен рецепт за лекување и превенција на затнати артерии. Исто така, добар е за регулирање покачени маснотии во крвта, за спречување општ замор на организмот, за спречување и лекување инфекции и настинки, за интензивно зајакнување на имунитетот, за прочистување на црниот дроб и за подобрување на ензимите на црниот дроб.

Овој природен лек ја спречува појавата на слободни радикали во организмот, кои предизвикуваат тешки болести и низа други состојби поврзани со болести на срцето и на крвотокот.

Состојки:
  • 4 цели големи главици лук
  • 4 лимони со кора
  • помал корен од ѓумбир (3-4 см)
  • 2 л чиста вода
Приготвување:

Добро измијте го лимонот, па исечете го на парчиња. Доколку станува збор за лимон кој не е органски, односно доколку е прскан, тогаш третирајте го со мешавина на оцет и вода. Излупете го лукот и заедно со лимонот и ѓумбирот ставете го во блендер.

Направете соединета смеса од тоа со помош на бледерот. Така изматената смеса сипете ја во метален сад, прелејте ја со две литри вода и загрејте ја до точка на вриење. Пред да зоврие смесата, исклучете ја ринглата и оставете го сети тоа добро да се олади.

Исцедете ја низ средно густа цедалка и сипете ја во стаклена шишиња.

Оваа лековите напивка се пие секој ден по една чаша од 2 дл, најмалку 2 часа пред јадење, односно на потполно празен желудник. Напивката чувајте ја во фрижидер.

Периодот на лекување трае 3 недели со секојдневно консумирање по една чаша, по што треба да направите пауза од една недела и потоа можете повторно да продолжите со консумирање во истиот циклус. Доколку не ви се допаѓа вкусот, можете да додадете мед. По 3 недели користење би требало да почувствувате значајна регенерација на телото.

Напивката освен за наведените благодети, особено корисна е за спречување калцификација во телото, која предизвикува каменчиња во органите и затнување на крвните садови.

Комбинацијата на лимон, вода и варење го неутрализира мирисот на лукот. Пред секое консумирање, протресете го шишето со овој домашен лек за талогот од лимон и лук на дното да се помеша со сокот.

Ова е единствениот народен лек признат од страна на доктори: Ја исфрла слузта од белите дробови и спречува кашлица!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време