Третман за совршени трепки: Погусти, потемни и повиткани

Ќе заборавите на маскарата

Не сте задоволни од природниот изглед на вашите трепки, би сакале да се погусти, потемни и повиткани, а не сакате да носите надградба? Решение е третманот Lash Lift & Keratin (@lashes_mirra).

Станува збор за хемиско виткање на природните трепки, нивно боење и третирање со кератин, кој ги пополнува влакната, правејќи ги подебели и погусти. Кератинот за трепки е мешавина од концентрирани активни состојки како масло од јојоба и арган, со додавање амино-киселини и протеини, кои ги зајакнуваат природните трепки.

За третманот се потребни 60-тина минути, а ефектот трае од шест до осум недели.

Ќе заборавите на маскарата, пробајте го!

Текст: Н.Човиновска

Фото: Keratin lash lift by Meri

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време