Водечки тренд за претстојната сезона: Секоја жена со стил ќе ја носи оваа ретро-фризура во текот на пролетта!

Пролетен тренд

Фантастичен спој на рокерски фазон и романтика

Омилената фризура од 1970-те повторно станува актуелна, а според фризерите сите жени со стил ќе ја носат во текот на пролетта и летото.

Слоевито потстрижаната коса и неуредниот изглед се главните карактеристики на фризурата „шаг“. Во текот на 1970-те кога настанала, ништо не морало да биде под конец и во тренд бил тој по малку неуреден стил.

Оваа фризура бара минимална посветеност, лесна е за одржување, па тоа е и една од причините зошто жените ја сакаат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAT THOMPSON (@kattthompson)

Совршена е за секоја должина и текстура на косата, а особено е добар избор за дамите со поретка коса, бидејќи дава дополнителен волумен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALANNA (@alannaarrington)


Модерниот „шаг“ често го красат и кркмите инспирирани од изворната верзија од 1970-те кои, исто како и остатокот од косата, се потстрижуваат во неколку слоеви и се стилизираат со ненападен патец на средината.

Фризура која сега е голем тренд и совршено им стои на жените кои наполниле 30 години
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време