Фризура која сега е голем тренд и совршено им стои на жените кои наполниле 30 години

Понекогаш сакаме долга друг пат кратка – тема која редовно не забавува и не окупира тоа е нашата коса. Имено премногу би ни било досадно ако секогаш исто ја шишаме , чешламе или имаме иста фризура. Додуша со годините не сакаме да експериментираме со некои фризури затоа што не се соодветни за нашите години. Ама зошто?

Сметаме дека нема годишни граници за одредена фризура и должина на косата! Секоја од нас може да го носи тоа што и се допаѓа. Меѓутоа една фризура изразито добро им стои на жените после 30-те и 40-те години. Плус може да се носи со долга и со кратка коса како Хали Бери (53), Хејди Клум (47), Кејт Холмс

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

 

Ова е совршена фризура за жени од 40.

Една од најубавите фризури за жени од 40 години е таканаречената пони фризура или фризура со шишки. Сеедно дали сакте кратка или долга коса пони може да се носи со било која должина на косата. Го мази твоето лице, го сокрива високото чело и автоматски изгледаш неколку години помладо.

 

 | Autor: shutterstock

Совет: ако рамен пони ти е премногу досаден, може да се одлучиш за модерните  curtain bangs, – или шишки завеси кои лево или десно лежат преку челото како завеси. Совршено за сите оние кои сакаат нешто поопуштен стил .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zooey Deschanel (@zooeydeschanel)

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време