Не можат да ги растурат ни дожд ни ветер: 10 најубави фризури за зимската сезона!

Ќе ви се допаднат

Женствени, практични и лесно се прават

Кога станува збор за косата, зимата дефинитивно е најнезгодниот период во годината.

Време е да заборавите на фенираната и трајната фризура. Ветерот, сланата, влагата, сето тоа го отежнува имањето убава фризура. Во овој постуден период од годината, најдобро е да ја носите косата врзана на интересен начин или да се одлучите за бранови или кадрици.

Разните пунџи, разбушавената коса или плетенките се идеални за овој период. Добро е тоа што лесно се прават, а изгледаат многу интересно.

Пронајдовме 10 фризури со кои ќе изгледате феноменално во секој момент и кои ништо не може да ги растури, па можете да бидете мирни кога ќе излезете од дома.

Ниска елегантна пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by René Furterer USA (@renefurtererusa)

Висока разбушавена пунџа

Неодоливи ситни плетенчиња и опавче

Неуредно опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @hair_by_angelaanderson

Лежерно опавче со панделка

Неуредна плетенка на страна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAIR MAKEUP BY TINA T (@tinabaybay)

Висока пунџа со плетенчиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hair Videos 🤎 (@sacyapimvideolari)

Сокријте ја неуредната коса со шешир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LEXI (@lexitimko)

Две неверојатни плетенки

Долга плетенка

Џенифер Лопез повторно доминира на црвениот килим, но нејзината фризура ги разочара критичарите (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време