Кога сакате да изгледате како божица, облечете се вака: Модна десетка за Аманда Холден!

Полн погодок

Виолетовата од глава до пета дефинитивно е одличен избор

Актерката Аманда Холден (49) последниве недели е сè поприсутна во јавност и секој пат одново воодушевува со своите модни комбинации.

И додека последниве неколку недели се фокусира на топлите есенски стајлинзи, денес ни покажа како треба да се облечете кога сакате да изгледате префинето, елегантно, луксузно, а истовремено ненападно и умерено.

Сè што треба да направите е да облечете добро скроени парчиња во боја со која нема грешка – светло виолетова.

Најнежната нијанса на познатата кралска боја секогаш ќе му даде на стајлингот доза луксуз, а ако целата комбинација е во оваа боја, ефектот не може да изостане.

Ненадминлив есенски стајлинг: Во оваа комбинација секоја жена изгледа како милиони долари!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време