Ја обновува и најоштетената коса од корен: Фризерите се воодушевени од оваа маска од 3 состојки!

Природно!

Со оваа маска ќе добиете сјајна и здрава коса прекуноќ

Експертите ги искомбинирале состојките на вистински начин и така ја добиле најмоќната природна маска која со само неколку употреби ќе ја прероди и најоштетената коса и ќе ѝ го врати сјајот.

Првите резултати се гледаат по само едно нанесување, а за да биде косата потполно здрава и мека, се препорачува да се употребува 2 пати неделно во рок од еден месец.

Состојките на оваа маска се исклучително моќни, па на вистински начин ќе влијаат врз косата и ќе успеат да ги санираат и најголемите оштетувања. Освен што прави чуда за косата, прави чуда и за буџетот, па така нема да морате да издвоите голема сума на пари, кои инаку би ги потрошиле на скапи професионални маски и третмани на фризер.

Со оглед на тоа што се прави од природни состојки, нема шанси нешто да тргне наопаку.

Оваа маска ефикасно третира груба, сува и оштетена коса. Влажните состојки продираат длабоко во коренот на косата, интензивно ја влажнат и ја заробуваат таа влага во косата, што е многу важно за да се спречи нејзината дехидратација, која на крајот резултира со нејзина сувост, како и склоност на испукани и оштетени врвови.

Потребни состојки:
  • половина шолја мајонез (количината зависи од должината на косата, ова е оптималната мерка за коса со средна должина)
  • 3 лажички течен глицерин
  • 2 лажици кокосово масло
Приготвување:

Измешајте ги сите состојки, додека смесата стане мазна. Втријте ја смесата во косата, почнувајќи од темето на главата, па сѐ до нејзините врвови.

Завиткајте ја косата во капа за туширање и оставете ја маската да отстои неколку часа, а најдобро би било да преспиете со неа.

Потоа, измијте ја косата во вообичаениот начин. Ставете и балсам за коса за уште повидлив сјај.

5 рецепти со кафе за освежување на кожата и косата
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време