Сепак во „кралски“ стил: Се омажи популарната пејачка и бивша девојка на принцот Хари (ФОТО)

Венчаницата е уникатна и вистинско ремек-дело

Пејачката Ели Голдинг по врска од две години се омажи со Каспар Џоплинг, трговец со уметнички дела, а на церемонијата присуствуваа голем број познати личности, меѓу кои и принцезите Беатрис и Еугенија, актерот Орландо Блум и пејачката Кети Пери, Џејмс Блант и Сиена Милер.

 

Иако двојката сакаше венчавката да биде скриена од очите на јавноста, сепак „испливаа“ некои детали.

 

Познато е дека двојката за планирање на венчавката ја ангажирала истата агенција што се погрижи за венчавките на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, Хари и Меган Маркл и Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус.

Сепак, најголемо внимание и коментари предизвика уникатната венчаница на пејачката, со долги ракави и А-крој, а најинтересни беа украсите, ситни перлички на долниот дел и јаката позната како „Петар Пан“.

 

Фото и видео: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време