Шега што се прераскажува: Кралицата Елизабета дефинитивно има смисла за хумор

Добар одговор

Кралицата Елизабета ретко може да се види во јавноста со насмевка на лицето, но оние што имале можност да бидат во нејзино друштво тврдат дека е многу духовита и забавна. Голем број нејзини шеги се прераскажуваат, а сега одлучи да се пошегува со група американски туристи, кои не сфатија дека токму таа е кралица на Велика Британија.

 

 

View this post on Instagram

 

Dressing for Scottish weather 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿💯🥃 👌🏼 #incognito #balmoral #royal #queenelizabeth #britishroyal #royalstyle The 93-year-old monarch had been out for a stroll in the grounds of Balmoral Castle in Aberdeenshire, Scotland, accompanied by protection officer Richard Griffin. She was dressed in tweeds and wearing a headscarf when she came across the group of tourists. Unaware of who she was they struck up a conversation and asked her if she lived in the area to which she replied that she did indeed have a house nearby. They went on to question whether she had ever met the Queen herself. Not wanting to reveal , she enjoyed a private joke as she gestured towards Mr Griffin and said: ‘No but this policeman has.’ Quote from the British press. I think it a marvellous disguise . How delightful the Queen hasn’t lost her sense of humour . . . . #castle #scotland #monarch #thequeen #royalfamily #fun

A post shared by Juliette (@anenglishwife) on

Кралскиот имот во Шкотска го посетила група туристи, кои не сфаќајќи со кого разговараат ја прашале кралицата Елизабета дали живее во близина. Таа им одговорила дека има куќа недалеку од местото на кое се сретнале, а потоа следувало прашањето дали некогаш ја сретнала кралицата.

 

 

View this post on Instagram

 

The Queen driving in her Range Rover! Such a sympathetic lady!😍🇬🇧

A post shared by Her Majesty The Queen (@hm.queenelizabethh) on

Јас не, но овој полицаец тука ја има сретнато“, им одговорила 93-годишната кралица Елизабета II, со насмевка на лицето и им го покажа телохранителот кој веќе 30 години работи за кралското семејство.

 

 

View this post on Instagram

 

What a cutie!🇬🇧

A post shared by Her Majesty The Queen (@hm.queenelizabethh) on

Фото: Guliver/Getty Images, Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време