Неочекуван подарок за тато: Ќерката на Дејвид Бекам му го разубави денот (ФОТО)

Мислам, сериозно, поракава!

Дејвид Бекам не крие дека 8-годишната ќерка Харпер му е миленица. Фудбалскиот ас ужива во дружбата со својата наследничка и ја носи секаде – од концерти до фудбалски натпревари. Иако покрај неа има и три сина, повеќе од очигледно е дека меѓу нив има некоја посебна, нераскинлива врска.

Дејвид е подготвен за својата галеница да направи сè (беше со неа на концерт на Џастин Бибер, ја потстрижуваше, шиеше фустанчиња за нејзините кукли), а и 8-годишната Харпер ги прави работите што го прават среќен нејзиниот славен татко.  Па така, утринава му подари букет ружи со слатка порака:

Цвеќето е жолто затоа што ти си сонце. Те сакам со цело срце“, а гордиот татко не одолеа да не се пофали колку му е драг овој гест на неговата ќерка.

Нема поубав начин да ти почне неделното утро од цвеќето добиено од мојата мала дама“, напиша фудбалскиот ас.

Фото: Guliver/Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време