Кога Кристијано Роналдо им го слави роденденот на своите деца, тоа изгледа вака (ФОТО)

Веселба во домот на славниот фудбалер

Во јуни Кристијано Роналдо им го прослави роденденот на близнаците што ги доби со сурогат-мајка – Ева Марија и Матео, а роденденската забава ја организира неговата долгогодишна девојка Георгина Родригез, која му е голема поддршка и која се грижи за децата кога фудбалерот е на пат.

Деновиве, популарната двојка повторно имаше причина за славење…

Алана Мартина, ќеркичката на Кристијано и Георгина, наполни две години, а славниот фудбалер на својот инстаграм-профил ги објави роденденските фотографии.

 

 

View this post on Instagram

 

Feliz aniversário meu amor❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

View this post on Instagram

 

Feliz aniversário meu amor❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Семејните портрети на кои се сите негови деца дефинитивно ги разнежнија сите следбеници и обожаватели, а судејќи по коментарите, Георгина и малечката Алана го украдоа сето внимание.

 

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време