Јелена Карлеуша откри како ги контролира ќерките: „Се претворам во Крис Џенер“

Еве како ќе ги „материјализира“

Јелена Карлеуша (41) е свесна дека нејзините наследнички Атина (11) и Ника (10) дефинитивно се движат по стапките на популарната мајка. И самата вели дека девојчињата имаат своите социјални мрежи на кои се истакнуваат.

Ника е популарна на Инстаграм, а Ника на Тик-ток. Тие се новата генерација“, вели поп-пејачката во разговорот за позната ТВ-емисија, откривајќи како ги „контролира“ своите наследнички:

Јас никогаш не ги криев децата, но, од друга страна, доста ги контролирам. Се случува да добијат некој лош коментар, па веднаш им се јавувам или сама го бришам. Луѓето не сфаќаат дека моите деца се, сепак, само деца. Иако се ќерки на Душко и мене, имаат 11 и 10 години, мали се. Така што, сè што објавуваат на мрежите е наивно, детски. Но, секако, во иднина, како што растат, така и јас посериозно ќе се позанимавам со содржината што ја објавуваат“, раскажа популарната пејачка.

Освен тоа, ЈК откри дека би сакала нејзините наследнички во иднина да се занимаваат со музика.

Многу би сакала да се занимаваат со музика бидејќи и двете пеат фантастично. Многу се музикални и убави. Мислам дека Атина ќе биде згодна и висока, вистински манекенски тип, и сметам дека би била успешна во манекенството. Изгледа се претворам во Крис Џенер“, се пошегува поп-пејачката, која неодамна одржа спектакуларен онлајн-концерт.

 

 

View this post on Instagram

 

🐰🥚🐰🥚🐰 #quarantine #quarantinelife #ortodoxeaster Hvala @skoria_torte , @tintolino za divne kolače i torte, hvala najboljem dekorateru Zvezdanu koji mi je pomogao da ovaj dan izgleda kao bajka, hvala “Ema” cvećara za divno cveće, THANK YOU @donamatoshiofficial for the dress🙏🏻 Kao ateista iako ne slavim Uskrs, smatram da je ovo divna tradicija pogotovo kad je reč o deci. Želela sam mojim ćerkama da bar malo ulepšam ovaj dugi karantin i ovaj težak period ne samo za nas već i za čitavo čovečanstvo. Više nego ikad, bitna je ljubav, vera i nada u dobre ljude i bolje sutra🙏🏻 Srećan praznik svima!✨✨✨ (Teško mi je što moja Divna nije sa nama sada… moja živa rana i večna tuga… Ali dok ja dišem diše i ona.)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Фото: ATA Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време