Гоца Тржан: „Докторите кренаа паника околу мене за да ми го спасат животот“

Емотивно

Гоца Тржан на својот профил на Инстаграм објави фотографии со ќерката Лена, која вчера наполни 13 години, а во описот откри дека за време на породувањето животот ѝ бил загрозен животот.

Пред 13 години во ова време се подготвував да те донесам на свет, беше мирна и не ти се брзаше и дури во 20:05 за првпат го слушнав твојот глас и ги видов твоите очи. Заплака само двапати и потоа те ставија покрај мене и само те гледав. Не чуствував ниту болка, ниту страв што докторите кренаа паника околу мене за да ми го спасат животот, само гледав во тебе – напишала пејачката во објавата.

 

View this post on Instagram

 

#birthdaygirl #teenager Pre 13 godina tacno sam se u ovo vreme spremala da te donesem na svet, bila si mirna i nije ti se bas zurilo, i tek u 20:05 sam prvi put cula tvoj glas i videla tvoje oci. Zaplakala si samo dva puta, promuklo, onda su te stavili pored mene i samo si me gledala… Nisam osecala ni bol, ni strah sto su se lekari uspanicili oko mene da mi spasu zivot, samo sam gledala u tebe sa osecanjem pripadanja. Isto tako te gledam i danas, sa ponosom, s ljubavlju, ponekad sa zebnjom da nesto ne radim kako treba… I gresicu, sigurno. Jedino u sta sam sigurna je da cu te zauvek voleti, da ces biti moja najveca radost i najveci bol, da ce me svaki tvoj zagrljaj ciniti najsrecnijom u univerzumu. Draga moja Leno, srecan rodjendan, dobrodosla u tinejdzersko doba, budi nam zdrava i srecna, oprezna, a ipak puna zivota i ljubavi za druge… Znaj da si moja do kraja vremena, da je tvoje srce kucalo ispod mog i zato smo zauvek povezane i u radosti i u bolu. Voli te tvoja majka 💜💜💜💜

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan) on

Исто така те гледам и денеска, со гордост, со љубов, понекогаш со вина дека нешто не правам како што треба… И ќе грешам, сигурно. Единствено во што сум сигурна е дека засекогаш ќе те сакам, дека ќе бидеш мојата најголема радост и најголема болка и дека секоја твоја прегратка ќе ме прави најсреќна во универзумот. Драга моја Лено, среќен роденден, добре дојде во тинејџерската доба, биди ни секогаш здрава, среќна и внимателна, а сепак полна живот и љубов за другите… Знај дека си моја докрај на времето, дека твоето срце чукаше под моето и поради тоа сме засекогаш поврзани и во радост и во болка. Те сака твојата мајка“, порача Тржан во пораката на Инстаграм.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време