Алек и Хилари Болдвин по губењето на бебето повторно чекаат принова

Среќна вест!

Хилари и Алек Болдвин имаат четири деца и сакаат нивното семејство да биде уште поголемо.

Хилари во април годинава го загуби бебето, а своето страшно искуство, за кое жените главно не сакаат да зборуваат, го сподели со светот на социјалните мрежи.

Меѓутоа, храбрата Хилари не се откажа од желбата да стане мајка петти пат.

 

Таа на 18 септември со сите следбеници сподели прекрасна вест – повторно е бремена!

Иако е се’ уште рано, во мене расте мало човечко суштество. Ништо не ме направи посреќна од звукот на овие силни срцеви отчукувања, посебно по загубата на бебето оваа пролет“, меѓу другото порача сопругата на популарниот актер, објаснувајќи дека и овој пат не сака да ја крие бременоста што и да се случува во иднина.

 

View this post on Instagram

 

When you’ve had so many babies, 6 minutes pregnant = looking like 6 months pregnant 🤦🏻‍♀️🤰🏻🍉

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Кога имате толку бебиња, тогаш во шестата минута од бременоста изгледате како да сте во шестиот месец.“

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време