Како да ја комбинирате хит бојата оваа сезона – минт зелена?

Минт-зелената е идеален избор за овој период од годината бидејќи истовремено е нежна, романтична, лелеава, а во нашите комбинации внесува колорит на кој е тешко да му се одолее. 

Елегантанта и женствена минт нијанса обои се…од лелеави фустани и топови до едноставни маички кои ќе ги носиме за прошетка во градот, до минт костими и заводливи ноќни фустани

КАКО ДА ЈА КОМБИНИРАТЕ МИНТ БОЈАТА?

Спарете го вашето парче од оваа нијанса со црни аксесоари за chic look, и комбинирајте го со пастелни или бела боја, за да добиете инстант женствен, дотеран и нежен аутфит.

Фото: @clairerose

Во случај да ги обожавате боите играјте со color blocking техниката и минт-бојата носете ја со силни нијанси на виолетова, портокалова, зелена црвена или сина. Истотак може минт бојата да ја комбинирате со трапер при што добивате совршен трендовски изглед.

View this post on Instagram

<friday ✌🏻>

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

Можете како додаток да ги носите овие бои во вид на чанти, прстени, обетки или чевли, ќе оставите силен стилски впечаток.

Фото: @collagevintage

Фото: @stylecharade.com

Фото: @collagevintage

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време