Шармантни и практични „crossbody“ чанти кои ќе ги носиме 0-24 ч

Сестрано парче кое мора да се најде во гардероберот на секоја дама секако дека е чанта со долг ремен или ланец која е идеална за деновите кога сме во гужва, кога брзаме  и не сакаме некоја нефункционална чанта да не успорува и постојано да ни досадува во текот на извршувањето на нашите обврски.

Оваа сезона меѓу полиците на high street продавниците ќе го забележите враќањето на геометриските облици и едноставните модели кои ќе ве освојат благодарејќи на играта со боите и материјалите. Најчесто доаѓаат со мала рачка, што дополнително придонесува за нивната сестраност.

Не е тајна дека модните додатоци играат голема улога во креирањето на инстеесниот стилски ансамбл, па така овој период  ги бираме токму чантите со ремен како чик додаток во нашите комбинации.

View this post on Instagram

The endless love for baguettes 🥖

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

Овој модел е идеален за трансформација на секој изглед, удобни за носење, а може да ве следат во деловните обврски, лежерните попладневни пригоди и на крајот на денот со вашите изданија за ноќни излегувања и дружби.

View this post on Instagram

Always a sucker for beige tones ✨

A post shared by Hannah | COCOBEAUTEA (@cocobeautea) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време