Жена без ронка оригиналност: Меган Маркл во уште една копија!

Добила остри критики!

Нејзиниот моден избор прво ја воодушевил јавноста, но брзо се дознало дека повторно станува збор за копија, и тоа дупла!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, минатата вечер заедно со сопругот принцот Хари уживала во настапот на познатиот канадски циркус „Cirque du Soleil“ во Ројал Алберт Хол.

За оваа прилика облекла гламурозен долг фустан со светки, пто го искомбинирала со едноставни црни сандали и црна клач чанта.

Нејзиниот моден избор прво ја воодушевил јавноста, но брзо се дознало дека повторно станува збор за копија, и тоа дупла!

Имено, неверојатно сличен фустан своевремено носела и принцезата Дијана, која дефинитивно е еден од непресушните извори на модна инспирација, не само за Меган и нејзините стилисти, туку и за остатокот од светот. Тоа беше видливо и кога Меган ја повтори необичната комбинација на бои што ѝ била омилена на принцезата Дијана.

Од друга страна, идентична тоалета носела и принцезата Викторија од Шведска во 2011 година, која тогаш исто така била бремена за првпат.

Луѓето кои не ја поднесуваат војвотката од Сасекс, едвај дочекаа уште еднаш да ја наречат фолирантка, извештачена жена без ронка оригиналност, која на сите начини се обидува да ги придобие кралицата Елизабета и британската јавност.

Дали ви се допаѓа како ѝ стои овој фустан? Ви пречи ли кога некој копира нечиј стајлинг? Споделете го вашето мислење во коментари.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време