Провокативен шлиц: Тренд што ги обележи париските улици

Блеснете оваа сезона!

Не е толку страшно да откриете малку кожа за модни цели

Ако мислевте дека шлицот е резервиран само за настани што се случуваат во затворени простории или за високи температури, сте се излажале!

Погледот кон уличниот стил во Париз ќе ви докаже дека модерните жени од француската престолнина одлучиле да остават впечаток со еден провокативен детаљ. Станува збор за шлицот!

 

 

Шлиц што дискретно се отвора на долниот дел од здолништето, потоа шлиц што краси плетен фустан или долга припиена сукња. Овој детаљ придонесува комплетниот изглед да биде многу секси, но не и претерано провокативен и дегутантен. Ова е совршен моден детаљ за вашиот уличен стил!

Погледнете ги овие впечатливи изданија кои париските дами одлучиле да ги зачинат со провокативен шлиц…

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време