Моника Белучи во стајлинг што Ана Вентур не го поднесува (ФОТО)

Црно од глава до петици

Што мислите вие за тоалетата во која популарната актерка блесна на црвениот килим?

Моника Белучи (56) пред два дена пристигна во Венеција за да го поддржи дефилето на модната писта на својата ќерка Девa Касел (16), која беѓе модел на ревијата на Долче и Габана.

Во пресрет на модната ревија за која сите зборуваат, популарната актерка беше фотографирана во многу едноставна комбинација, во која често ја гледаме во последно време.

Моника, како голем обожавател на црната боја, и овој пат му остана верна на својот моден израз и избра класични црни панталони и блуза со потпис на популарната дизјанерска двојка Долче и Габана.

 

Стајлингот го заокружи со високи потпетици и црна чанта. Додека една од најубавите жени во светот сака да носи црно од глава до петици, најмоќната жена во светот на модата, уредничката на „Вог“ Ана Винтур не поднесува total black look ни за жива глава!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @vtofighe


Што мислите вие за модниот избор на Моника Белучи?

View Results

Loading ... Loading ...

Фото: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време