Гласајте за најдобриот свечен стајлинг на познатите дами (ФОТО)

Чија комбинација е ваш фаворит?

Голем број познати дами ја дочекаа Новата година во прегратките на саканите и во топлината на својот дом. Сепак, тие не ја пропуштија можноста да се дотераат и да блеснат во сиот свој сјај, честитајќи им ја новата година на своите обожаватели онака како што и доликува – во стилот на вистински диви…

Па да видиме…

Јелена Карлеуша во 2021-та година влезе во свој стил. Кралско-сината боја симболизира моќ, пари и успех.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Сека Алексиќ крајот на 2020-та го обележи со бојата на радоста и љубовта. Токму каква што ѝ беше и целата година, која ја помина со синовите и сопругот во топлината на својот дом.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Северина Којиќ ја Новата година ја дочека во модерна комбинација и во друштво на најсаканиот маж во својот живот – синот Александар. Црни панталони и кошула се парчиња што дефинитивно никогаш не изгледуваат од мода.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Лила Филиповска од старата година и од сето лошо во неа се прости како вистинска дива, во прекрасна креација на модната куќа „Елена Лука“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Марјана Станојкоска во новата година влезе облечена во бојата што симболизира љубов и бериќет, во согласност со традицијата… Црвено против уроци!

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Тамара Тодевска дефинитивно ги воодушеви своите обожаватели со сетот фотографии што ги објави на Инстаграм, со кои ѝ наздрави на новата година во апсолутно провокативно и модерно издание…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Цеца Ражнатовиќ, пак, сподели фотографија од новогодишната ТВ-програма што ја сними со ќерка си Анастасија, а за која избра креација во стилот на ледена кралица…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Чие новогодишно издание ви се допаѓа најмногу?

View Results

Loading ... Loading ...

Текст: Б. Стојменовиќ

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време