Минимализам на рурален начин: Оваа Швеѓанка создала вистински рај за своето семејство 50 км од Стокхолм!

Погледнете

Иако има многу инфлуенсери од Скандинавија, таа се издвојува со својот женствен и лежерен стил

Таа е мајка на две деца, живее на село оддалечено од Стокхолм 50 км и ужива со своето семејство во мало место.

Во однос на стилот по којшто се воделе кога станува збор за уредувањето на ентериерот, одбрале минимализам со додаток на популарниот „котиџ“ (колибски) стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

Едноставните линии, големите стаклени површини, високите тавани, неутралните бои и деталите собрани од саеми и продавници „на старо“ во овој случај се полн погодок.

Она со што Анџелик го збогатува својот едноставно уреден простор се текстурите, но и топлината на домот, е внимателно одбраните играчки на нејзините деца, кои исто така ги наоѓа во старински продавници и на пазари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

Градината, дефинитивно, е местото што семејството најмногу го сака. За само едно лето успеале да ја украсат со многубројни цвеќиња, главно ливадски, кои се многу популарни во скандинавските земји.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)


Во продолжение, погледнете како оваа креативна Швеѓанка ја декорирала куќата за која многумина сметаат дека е една од најубавите…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANGELICA (@angelickpicture)

Ова е најубавата куќа што некогаш сте ја виделе: Дали можете да ѝ најдете мана? (ВИДЕО)
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време