Здрав и брз ручек: вегански тортилја-сендвич

Нам ни звучи фантастично!

Како што знаеме, тортилјите ѝ припаѓаат на традиционалната кујна на Мексико и Централна Америка. Овие вкусни тркалезни „тортички“ најчесто се прават од пченкарно и пченично брашно, а потоа се полнат со разни прилози и мачканици.

Патем, според легендата, тортилјите ги измислил селанец од Маите за да го нахрани гладниот крал. Кога Шпанците пристигнале во Латинска Америка, откриле дека староседелците и другите локални народи консумираат некаков леб од пченка. Токму Шпанците го дадоа името тортилја, што значи „мала торта“.

Состојки:

1 тортилја
2 лажици хумус
грст свеж спанаќ
1 среден морков
2 лажици индиски ореви
1 домат

Приготвување:

Излупете го морковот, изрендајте го и исцедете му го сокот.

Исечкајте го индискиот орев на крупни парчиња.

Намачкајте ја тортилјата со хумус, па на средина ставете го спанаќот.

Одозгора наредете ги ренданиот морков, исечканиот домат и индискиот орев.

Завиткајте ја тортилјата и запечете ја во тава на оган.

Добар апетит!

Текст: Убавина и здравје

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време