Растителна магија: Печурки пржени на путер со зачински билки

Плус: совети од експерти

Повеќекратно се корисни за здравјето, имаат богат вкус, а доволна е мошне едноставна обработка за да блеснат! Затоа, послушајте ги следниве совети на експертите!

ИЗБИРАЈТЕ ПОЗДРАВО

Буковките се присутни на пазарите и во маркетите во текот на целата година, но во природата ќе ги најдете само во текот на есента. Кога се крцкаво испржени, може да бидат одлична и многу поздрава замена за сланинка во омлет и во салата.

ЕКСПЕРИМЕНТИРАЈТЕ!

На нашиот пазар можете да најдете голем број печурки што се јадат (шампињони, буковки, шитаки, вргањ, лисичарки…), а секој вид има различен вкус. Бидете креативни во изборот и во комбинациите! Користете ги печурките како состојка во салатите, чорбите и во јадењата од зеленчук.

САМО ИСЧИСТЕТЕ ГИ

„Важно е пред приготвувањето, печурките да бидат суви“, советува шефот Аксел Таилкул.

„Доколку се влажни, нема да успеете да ги испржите – ќе бидат варени. Ако не се комплетно покриени со земја и прав, доволно е да ги исчистите со кујнска четкичка.“

Печурки пржени на путер со зачински билки

„Со загревање на висока температура, путерот почнува да создава пена, да потемнува и да добива јаткаст вкус, што ја облагородува аромата на печурките“, вели Аксел Таилкул, шеф во ресторанот „Де Брус“ во Ливингстон, Њујорк.

Неговиот рецепт: загрејте подлабока тава на висока температура, па растопете во неа две лажици несолен путер.

Загревајте го додека почне да добива кафена боја.

Додајте 200 г печурки без стебленца, исечени на покрупни парчиња, и пржете ги околу 4 минути со повремено мешање.

Намалете ја температурата и додајте лажица мелен кромид, како и лажица пасиран лук.

Продолжете да динстате додека лукот почне да пушта арома, околу 2 минути.

Тргнете ја тавата од огнот и додајте по лажиче сечкан власец, сечкан магдонос, сечкан свеж естрагон и сечкан свеж француски магдонос.

На крајот, додајте сол и црн пипер. Сервирајте врз тост-лепче или како прилог за главното јадење.

Искористете ги и стебленцата

„Иако најчесто се отстрануваат, стебленцата на печурките имаат богат вкус. Затоа, додавајте ги во чорби, сосови и во пасиран зеленчук. Кога се иситнети, стебленцата ги збогатуваат вкусот и текстурата на јадењата.“

Текст: Убавина и здравје

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време