Вкусот на Италија: Сендвич со капрезе и нане

Не губете многу време во кујна и уживајте во прошетките во природа!

Времето е топло, а брзите рецепти секогаш се добар избор

Инспирирана од една од најубавите италијански салати, Марија Кочовска од „Сè за храна“ ни го приготви овој вкусен сендвич. Посетете го нејзиниот инстаграм-профил @kocovska.marija за уште вакви летни оброци…

Состојки:
  • 1 француски багет
  • 150 г свежа моцарела
  • 2 лажици сос песто
  • 2 домати
  • свежо нане
  • путер по потреба
Приготвување:

1. Потребни состојки

2. Пресечете ги багетите на половина, а моцарелата и доматите на кругови

3. Премачкајте ги потпечените лепчиња со сос-песто, па наредете ја моцарелата

Добар апетит!

Извор: Добра храна

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време