Јелена Розга: „Од бракот е многу поважно да се има разбирање за партнерот, да се биде искрен и присутен“

Пејачката смета дека за врска постојат побитни работи

Откако пред две години и’ стави крај на љубовта со музичарот Стјепан Хаусер, пејачката Јелена Розга приватноста ја крие како „змија нозете“.

Како што вели, за вистинската љубов би направила се’, можеби дури и би се преселила од родниот Сплит, но не сака поради притисок од околината да се омажи, иако ја почитува брачната заедница. Пејачката смета дека за врска постојат побитни работи, како што е меѓусебното разбирање.

 

 

View this post on Instagram

 

Take a break … relax 🤗❤️ #mojeproljece #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Бракот е предмет на избор. Според мене, многу е поважно да се има разбирање за партнерот, да се биде искрен и присутен. Бракот е само лист хартија. Мене не ми значи многу тоа, но, се разбира, го почитувам. На сите нам ни е потребен само еден совет. Да бидеме луѓе, но во вистинската смисла на зборот, која е малку подзаборавена во денешно време“, откри Розга за „Информер“.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време