Пилешко во пиво

Ручек во пикантна маринада

Состојки:

8 карабатаци без кожа и коски

сенф

рузмарин

2-3 лажици ворчестер-сос

1 лажичка мед

1 мала конзерва пиво

50 г суви сливи

1 лажица брашно

малку масло

сол

црн пипер

Приготвување:

Намачкајте го месото со сенф и истријте го со рузмарин. Во чинија помешајте ворчестер-сос и мед. Маринирајте го пилешкото месо во оваа смеса неколку часа. Помешајте го пивото со брашното и со смесата прелијте го месото.

Додајте суви сливи. Посолете и зачинете со црн пипер. Покријте со фолија и ставете во рерна да се пече на тивко 2-3 часа.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време