Два начина да ја приготвите најдобрата запршка за грав: Повкусен сигурно никогаш не сте пробале!

Без конкуренција!

Запршката се приготвува на неколку начини, а секој од нив има своја тајна

Гравот со запршка е омиленото јадење на многумина, иако не спаѓа во најздравите оброци.

Често се наоѓа на трпезата, поради тоа што едноставно се приготвува, но и зашто гравот со запршка не’ потсетува на детството.

Никој не може да го оспори фактот дека традиционалниот чорбест грав е исклучително вкусен, но гравот со запршка, односно гравче-тавче, едноставно нема конкуренција.

Во некои краишта, запршката се прави со свинска маст, а во други со сланина, додека некои прават запршка без брашно.

Класичната запршка за грав се прави од масло, брашно и црвен пипер.

Прв начин:
  • Испржете го брашното додека добие златна боја, додајте црвен пипер и полека разредете го со дел од чорбата.
  • Потоа, сето тоа сипете го во гравот и, по желба, оставете го уште неколку минути на оган.
Втор начин:
  • Најпрво, целосно сварете го гравот.
  • Потоа, во друг сад, пржете 1-2 ситно сечкани главици кромид, додека омекнат, па додајте мелен домат и црвен пипер.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време