Ја прашале Камила Паркер дали ќе ѝ недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли!

Напнати односи

Сопругата на принц Чарлс брзо преминала на друга тема

Меган Маркл и принц Хари предизвикале голем скандал во медиумите кога објавиле дека се повлекуваат од кралските должности.

Меган веќе некое време е во Канада, а сопругот Хари ѝ се придружил вчера, но остатокот од кралското семејство и понатаму не може да ги одбегне прашањата за брачната двојка.

Така и војвотката од Корнвол и сопруга на принц Чарлс, Камила Паркер, за време на 40-годишнината на Домот за палијативна нега што го посетила, ја прашале дали ќе ѝ недостасуваат Меган и Хари.

Камила одлучила да одговори внимателно, па си дала кратка пауза, потоа се насмевнала и рекла:

Хммм… Секако“.

Видеото од одговорот на Камила веднаш се раширило на социјалните мрежи, а корисниците коментирале дека војвотката дала дипломатски одговор, но во суштина јасно е што навистина мисли и дека овој одговор многу ќе го здоболи принц Хари.

Видео: Twitter @chrisshipitv

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време