Чистењето на туш-кабината никогаш не било полесно: Овој трик ги брише и најголемите нечистотии!

Чистење бања

Дознајте на кој начин најлесно можете да ја исчистите туш-кабината

Многу модерни бањи имаат туш-кабина, но бигорот, влагата и мувлата најмногу се задржуваат тука и многу го отежнуваат чистењето.

Отстранувањето тврдокорни дамки од елегантните туш-кабини може да биде незгодно, па затоа ви предлагаме неколку трикови што сигурно ќе ви помогнат.

 • Сипете шолја дестилиран бел оцет во сад и загрејте го 30 до 45 секунди во микробранова печка.
 • Сипете го загреаниот оцет во шишенце со распрскувач.
 • Додајте неколку капки течност за миење садови.
 • Распрскајте ја течноста почнувајќи од врвот, па оставете ја да дејствува најмалку пет минути.
 • Добро измијте ја стаклената врата, па избришете ја со мека крпа од микровлакна.
Напомена:
 • Немојте да користите сунѓер со грубиот дел!
 • За тврдокорни дамки нанесете уште оцет и почекајте.
Дополнителни совети:
 • Наместо оцет, можете да сипете лимонов сок кој добро ќе ги исчисти дамките, но бидете внимателни доколку подот е природен камен.
 • Чистењето со помош на лимонов сок може да се примени доколку не се работи за тврдокорни дамки.
 • Поминете ја вратата, добро измијте ја со вода и избришете ја со мека крпа.
 • Туш-кабината може да биде подолго чиста, ако по секоја употреба ја чистите и ја бришете со мека крпа.
Најдобриот трик за чистење машина за перење алишта: Ставете го ова во барабанот и сите нечистотии ќе испливаат!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време