Испеглајте ги брчките со помош на лен и вода: За само 2 недели ќе забележите промена!

Нема да се препознаете во огледало!

353

Ефектите се неверојатни, а ви треба само лажица ленено семе и чаша вода

Овој домашен третман ќе предизвика огромна промена во вашиот изглед за само две недели. Тајната е во лененото семе кое со своите лековити својства придонесува за подобрување на состојбата на вашето поткожно ткиво и за подмладување на чувствителните делови на лицето, околу очите каде што кожата е најтенка и најсклона на создавање брчки.

Начин на подготовка:

Ставете лажица ленено семе во чинија и прелијте го со една третина шолја зовриена вода, мешајте неколку минути и потоа покријте го со салвета и оставете го да отстои до вечерта. Исцедете ја смесата. Користете ја геластата водена маса во која отстоило лененото семе.

Примена:

Нанесете ја смесата на чисто лице и врат. Не мора да го одбегнувате пределот околу очите, слободно нанесете го растворот и таму. Кога ќе се исуши маската, повторна намачкајте. Повторете ја оваа процедура пет пати. Потоа измијте ја и нанесете соодветна крема.

  • Ефекти на маската од ленено семе:
  • Ја тонира и затегнува кожата
  • Ги намалува широките брчки
  • Ја хидрира кожата
  • Служи и како пилинг за кожата
  • Го намалува вишокот себум на масната кожа
  • Го спречува создавањето на акни и ги отстранува мозолчињаа
  • Го забавува стареењето
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време