Неутралната нијанса на есенско-зимскиот стајлинг

Неутралната нијанса на есенско-зимскиот стајлинг

SHARE

Неутралната палета на бои важи за една од најпознатите бои за комбинирање, експериментирање и се согласува со секој стил. Кога носите цветни и карирани дезени – знаете дека треба да го „згаснете“ вашиот стил со неутралната палета на бои. Едноставно, со неутралнните бои никогаш нема да направите модни грешки во која било комбинација.

За овој период ви препорачуваме да се подновите со нови кошули во неутрална боја, џемпери и дуксери кои се совршени за опуштање во вечерните часови, но и фустани за вечерните излегувања. Еве ви неколку предлози…

Продолжува на следната страница…

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор