ЈК преживеала пекол не знаејќи дали сопругот ѝ е жив

ЈК преживеала пекол не знаејќи дали сопругот ѝ е жив

SHARE

JK„Се пукаше цела ноќ, а авиони го надлетуваа градот. Сите мостови и приоди беа блокирани, немаше сообраќај, се’ беше во застој“, раскажува фудбалерот Душко Тошиќ, играч на Бешикташ, по повод обидот за државен удар во Турција.

„Око не склопив цела ноќ. Во Истанбул постојано се слушаше пукање, а авиони го надлетуваа градот се’ до утрото“, додава тој за српскиот весник „Курир“.

Весникот во своето печатено издание обајви и низ каква драма поминале неговата сопруга Јелена Карлеуша и ќеркичките Атина и Ника, не знаејќи дали е жив.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор