ХОРОСКОП: Запознајте го… Бикот во вас!

ХОРОСКОП: Запознајте го… Бикот во вас!

SHARE

horoskop BikВие сте стабилна, амбициозна личност, која пред себе има јасна цел. Многу добро го разбирате светот околу себе. Тешко ги менувате своите визии од младоста, освен ако животните околности ги нарушат. Исклучително сте приврзани и лојални на партнерот. Нудите верност, но и очекувате. Партнерот може да очекува и одредена доза на љубомора, но и потешко усогласување на ставовите, особено ако не е подготвен да попушта или да ви се приспособува. За да ве освои некој, неопходни му се трпение и упорност. Кога станува збор за кариерата, родени сте за лидер. Сепак многу повеќе ви годи самостојна работа одошто тимска, а неуспехот доста ве депримира. Талентирани сте за уметност, особено за вајарство и за сликарство, како и за сите дисциплини што се работат со раце. Бидејќи имате изразени комуникациски вештини, добри сте и во беседништво и во глума. Одлично пливате во банкарските води, а надарени сте и за спорт.

Нај-особини: амбициозност, темпераментност, стабилност, доследност, великодушност…

385572_penelope-kruz-foto-fonet-epa-1_ffПример за негуван изглед: Пенелопе Круз

Dejvid Bekam 2Пример за сексапил: Дејвид Бекам

dzordz-kluniПример за шарм: Џорџ Клуни

Megan FoksПример за убавина: Меган Фокс

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор