Ново на нашата веб страница


Познато е дека жените имаат ХХ-хромозоми, а мажите ХY-хромозоми. Хромозомите се наоѓаат во клетките...


Водителката Лила Филиповска се поднови со нов чифт обувки од реномираниот моден бренд „валентино“, а...


Ненадејното зголемување на температурите од студено кон топло или обратно влијаат на притисокот, срцето...


Дознајте кои се двата неразделни хороскопски пара, како тие ги решаваат проблемите, каков начин...


„Ако страдате од болка во ротаторната манжетна на рамото, тоа би можело да биде...


Наместо да си создавате притисок и немир од рано наутро, почнете го понеделникот на...


Американската глумица Бланка Бланко на вчерашното доделување на „оскарите“ под својот тесен жолт фустан со...


Оваа година познатите дами повторно се потрудија да изгледаат прекрасно. Поголем дел од нив...


Поп-пејачката Јелена Карлеуша е на турнеја низ САД. Првиот концерт го одржа во Детроит,...


Обожавателите на „Евровизија“ ја паметат како хрватската Мерлинка, која ја претставуваше Југославија на престижниот...


Македонскиот композитор и продуцент, Јован Јованов продолжува со интернационалната кариера. Имено, Јован Јованов доби сертификат...


Филмската академија ги додели „оскарите“, највиското призние во филмската индустрија во светот. На 89....


  Какво млеко пиете, полномасно или млеко со намалена масленост? Дали и Вие го следите...


Поп-пејачот Димитар Андоновски спрвпат стана татко, откако неговата сакана сопруга Христина на свет го...


За вистински избор на стан потребно е да ги поставите вистинските прашања? А тие...

Видео

Нов број!

Најпопуларните на сајтот

Клучни зборови и фрази