Лепа Брена ослабела 17 килограми само со оваа едноставна диета

Келнерот ѝ пуштил мотивациона стрела

Нејзиното дневно мени изгледало вака

Лепа Брена (60) неодамна откри дека за шест месеци симнала дури 17 килограми, и тоа само поради злобниот коментар на еден келнер, кој без трошка срам, кажал:

Мислев дека ќе ни дојде пејачка, а не трафостаница!“

Популарната пејачка не крие дека коментарот ја погодил „во срце“, и истакнува дека ѝ дал голем мотив да ослаби и да ја доведе линијата до совршенство.

Наутро јадев по едно или две јајца. Гледав тоа да бидат органски јајца. За ручек обично некаква посна супа без маснотии. Во суштина тоа беше само вода во која се вареше зеленчук, неизбежно за ручек беше и месо, а сето тоа варено или печено, додека за вечера јадев риба со салата, или повторно посно месо“, раскажа неодамна пејачката за своето искуство и диетата што ја држела.

Резултатите имавме можност да ги видиме и ова лето, благодарене на фотографиите што ги споделуваше на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време