Кендал Џенер плачејќи се враќала дома поради ова (ФОТО)

Манекенката објави фотографија на која има 13 години

За разлика од својата помлада сестра Кајли Џенер (22) која драстично се смени во физичка смисла, и тоа не благодарение на мајката-природа, популарната манекенка Кендал Џенер (23) одлучи да учествува во предизвикот што владее на Инстаграм, а во рамките на кој корисниците објавуваат свои слики стари 10 години – #10yearschallenge.

Младата Кендал наместо уште една совршена фотографија објави помалку атрактивна фотка на која изгледа доста различно од сега. Симболично и во знак на поддршка за сите што ги мачи истиот проблем како и неа, манекенката се потсети на биткта што ја водела кога имала 13 години – со акни на лицето.

Тогаш имав 13 години и секој ден се враќав дома плачејќи поради тоа што луѓето зјапаат во мојата кожа“, откри Кендал Џенер, која денес важи за една од најубавите светски манекенки.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време