Сите погледи вперени во мистериозната бринета што го бодри Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Сличноста со Јелена е неверојатна

Мистериозната бринета, која се појави на трибините на УС Опен да го бодри Новак Ѓоковиќ, им го привлече вниманието на светските медиуми, кои се прашуваат која е таа.

Така, Марија Ристиќ се најде во центарот на вниманието и многумина се изненадија кога дознаа дека таа ѝ е сестра на Јелена Ѓоковиќ.

Медиумите откако започнаа да ги споредуваат двете сестри, целиот свет ги виде нивните сличности како и насмевката со која сестрите шармираат.

Оваа убавица има и свој блог каде што објавува кратки текстови за мотивација, различности, мода и слично. Освен тоа, се занимава и со јавање коњи, и веќе шест години е во брак со својот избраник Будимир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Budimir Jovkovic (@bucinho85)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време