CREED Viking Cologne – Mирис кој со себе ја носи свежата, морска атмосфера

Куќата Creed со гордост го претставува новиот Viking Cologne, најновиот парфем од брендот. Кул и ароматична комбинација на острата парфемска вода со живописните својства на колонската вода, мирис кој со себе ја носи свежата, морска атмосфера.

Овој парфем е создаден од шестата генерација на парфемски мајстори, Оливиер Крид и неговиот син Ервин, маестрална комбинација на суво сандалово дрво, бергамот и земјен ветивер, мешавина од цитрус и дрвенести бази.

Овој мирис е универзален парфем прилагоден на современиот истражувач, чии подвизи досега биле само почеток, бидејќи пејзажите на нашето опкружување се предели што допрва треба да се истражуваат.

Горни ноти: Бергамот, лимон, кора од горчлив портокал, кедар

Средни ноти: лаванда, пачули, геранијум, ветивер

Базни ноти: сандалово дрво, тeмјан, морско оревче, рузмарин, жалфија

“Парфемот Viking Cologne за нас е опсесија. Тој е толку блиску до самата ДНК на компанијата Creed, што моравме да истражиме како овој мирис да се промени во летна верзија, со свежина која излегува од парфемот и шири енергичен мирис што ветува авантури.” -Ервин Крид, јануари 2021

Парфемот е достапен во количина од 50ml и 100ml во Anabella Beauty Spot,  хотел Мериот.

 

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време