Шерон Стоун: „Кој и да ви каже дека изгледот не е важен – ве лаже!“

Без влакна на јазикот!

Славната актерка Шерон Стоун зборувала за важноста на надворешниот изглед

Шерон Стоун наскоро ќе ја гледаме во драмската серија на Нетфликс, Ratched, а претходно работеше на култниот филм „Лет над кукавичкото гнездо“, па по твој повод дала интервју за „Телеграф“.

„Не ни знаете колку е важен изгледот додека не почне да исчезнува. Голема, дебела и глупава лага е кога некој ќе ви каже дека изгледот не е важен“, вели 62-годишната ѕвезда на „Основен инстинкт“.

Поради тоа, вели дека и самата таа е дисциплинирана кога станува збор за нејзиниот изглед, па и покрај ограничувањата поради ковид-19, редовно вежба во својот дом на Беверли Хилс.

„Правам по 30 клекнувања дневно, а додека гледам телевизија кревам три килограми тешки оловни топки“, открива Шерон и додава дека тоа е така само затоа што не може да оди во вежбалница.

Славната актерка доколку била на глас дека е „тешка личност“ и дека а актерка со која е тешко да се работи, а сега вели дека се чувствува ослободена од тие обвинувања по движењето #MeToo.

За магазинот „Телеграф“ се присетила на еден режисер кој ја замолил секој ден додека ѝ дава упатства да му седи во скут. Денес, вели, дека е помека и дека не обрнува внимание на сè што ќе доживее.

Шерон Стоун: „Не ми пречи кога некој маж ќе ме удри по задникот!“
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време