Откриена причината поради која Огњен Амиџиќ заврши во болница

Деталите од здравствената состојба на водителот

Популарниот водител на „Амиџи-шоу“, Огњен Амиџиќ е примен е во КБЦ Бежаниска коса со воспаление на двете белодробни крила.

Медиумите првично ги преплави веста дека Огњен е наводно позитивен на коронавирусот, но излезе дека информацијата е неточна, а дека водителот е примен во болница од превентивни причини.

Како што дознаваат српските медиуми, Огњен вчера е примен во болницата поради благо воспаление на белите дробови. Тестот на коронавирусот е негативен, а водителот се чувствува добро.

Добро се чувствувам. Примен сум во болница бидејќи лекарите сакаат да ја следат мојата здравствена состојба“, рекол популарниот водител.

Фото: Мирко Табашевиќ

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време