Мислењата се поделени: Каков е вашиот став за ова модно издание на Анџелина Џоли? (ФОТО)

Моден погодок или тотална утка?

Холивудската актерка Анџелина Џоли неодамна беше „уловена“ за време на шопингот со своите ќерки Захара Марли (16) Шајло (14). Трите дами купуваа во еден етиопски бутик.

Анџелина секогаш спомнуваше дека ќе стори се за нејзините посвоени деца да не го заборават своето потекло и земјите од каде доаѓаат, па со нив редовно ја посетува Етиопија, каде што е родена Захара.

Angelina Jolie u haljini klasičnog ravnog kroja

За оваа пригода, актерката избрала елегантна комбинација во бела боја – класичен фустан со дискутабилна должина до средина на листовите, на стапалата носеше ниски кожени, бели папучи, а тука беше и бела кожена чанта на „Кристијан Диор“.

Angelina Jolie u haljini klasičnog ravnog kroja

Кројот на фустанот е малку „старомоден“ и многу жени денес го избегнуваат бидејќи навистина не ѝ ласка на фигурата.

Но што мислите вие за овој моден избор на Анџелина Џоли?

View Results

Loading ... Loading ...

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време