Џенифер Анистон влезе во гинисовата книга на рекорди

 50-годишната Џенифер Анистон сега влезе во Гинисовата книга на рекорди. Имено, покрај тоа што со својата прва фотографија собра зачудувачки речиси 12 милиони лајкови, ѕвездата на хит серијата „Пријатели“ успеа да се приклучи и на славниот светски список на рекорди.

Според официјалниот Instagram профил на Гинисовата книга на рекорди, Џенифер за најкусо време успеа да има милион следбеници. Имено, со првата фотографија со нејзините колеги од сетот на „Пријатели“, за само пет часа и 16 минути имаше милион пријатели на социјалната мрежа, а моментално има 12 милиони фанови.

View this post on Instagram

Congratulations to @jenniferaniston who now holds the record for the fastest time to reach one million followers on @instagram – just 5 hrs and 16 mins ⏱️🏅⁣ ⁣ Her first post was a selfie with her fellow Friends cast members, kept her introduction to the photo and video sharing social media network simple with a bio that read 'Friends call me Jen'.⁣ ⁣ The record was previously held by Prince Harry and Meghan Markle – the Duke and Duchess of Sussex – who launched @sussexroyal in April this year and reached one million followers in five hours and 45 minutes. Click the link in our bio to read the full story. 📷 via Shutterstock _______________________________________________________ #friends #jenniferaniston #instagram #followers #guinnessworldrecords #officiallyamazing

A post shared by Guinness World Records (@guinnessworldrecords) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време