Ана Винтур ги открива модните трендови за наредната година

Според неа, овие трендови ќе ги гледаме во 2020-та:

Рамни обувки

Винтур предвидува дека 2020-та година е одлична за сите оние кои не сакаат постојано да носат високи потпетици. Следната година ќе помине во знакот на рамните сандали, патиките, балетанките и слични обувки.

Везени детали

Еднобојни фустани, блузи и маички со везени детали ќе бидат апсолутен хит меѓу жените.

Мантил

И напролет и во следната есен, класичниот мантил ќе биде парче кое мора да го имате. Инвестирајте во квалитетен мантил и комбинирајте го на секој можен начин.

 

Гардероба со принт

Маичките со испечатени апликации на нив одлично се комбинираат и со фармерки и со здолништа, под џемпер или под сако.

Женски шорц

Шорцевите беа популарни и ова лето, но ќе се задржат на високото место и следната година.

Силни бои

Купете неколку парчиња во интензивни бои и не се плашете да ги комбинирате во вашата секојдневна комбинација на модни парчиња.

 

Плетени торби

Тие се интересен детаљ кој може да ја оживее дури и најмонотоната комбинација на едноставни парчиња и неутрални бои. Овие торби изгледаат многу интересно, а се вклопуваат со речиси се.

 

фото: guliver/getty

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време