Прочистување на крвните садови на мозокот: Спречете го мозочниот удар и преостанатите болести!

Незаменлив лек

Единствен рецепт за народен лек што ги прочистува крвните садови на мозокот

Овој проблем е релевантен за повеќето луѓе од различни возрасни групи (не само постари лица). Лекувањето и превенцијата може да се започнат на која било возраст.

Маслото од црн ким ги прочистува крвните садови на мозокот – рецепт

Состојки:
  • 1 морков со средна големина
  • 1 кромид
  • 1 лажица пињоли или сусам, ореви
  • малку бибер
  • 1 лажица масло од црн ким
  • малку магдонос
  • лимон по желба
  • 1 лажица маслиново масло

ВАЖНО: Не додавајте сол!

Приготвување:

Изрендајте го морковот, исечкајте го кромидот. Измешајте го зеленчукот. Додајте ги и останатите состојки, па мешајте додека се соединат убаво.

Како се користи:

Оваа смеса консумирајте ја најмалку 15 дена. Потоа, може да направите пауза од 5 до 7 дена. Може да ја јадете оваа смеса и секој втор ден во период од еден месец.

Предуслов за успешен резултат

Запомнете: единствен непријател на крвните садови е шеќерот. Него би требало целосно да го исфрлите од исхраната.

Важна улога играат и моторните активности. Не одбегнувајте физички напори, вежбајте, трчајте или пливајте.

Заштитете се од стресни ситуации. Холестеролот од стрес првенствено го лачи црниот дроб.

Ако маслото од црн ким не ви е достапно, заменете го меленото семе од ким (1 лажичка).

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време