Елегантна и огнена: Кејт Мидлтон во луксузна тоалета ги пречека гостите во кралската палата (ФОТО)

Опуштена „домаќинка“

Војводата и војвотката од Кембриџ беа домаќини на свечениот банкет во кралската палата по повод одржувањето на „Самиот за инвестиции Велика Британија – Африка“.

Кејт Мидлтон (38) за овој свечен настан избра огнена тоалета – светкав фустан на Needle & Thread, црвени салонки на Џанвито Роси и чантичe од нејзинaтa омиленa дизајнеркa Џени Пекам.

Инаку, свеченоста се одржа непосредно по заклучувањето на спогодбата со принцот Хари и Меган Маркл за повлекување од кралските должности.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време