Совршени бујни кадрици без фигаро, преса и фен: Поубаво и полесно од ова не може да биде! (ВИДЕО)

Пробајте и уверете се!

Сѐ што ви треба е појас од баде-мантил и да преспиете со фризурата

Ако сте барале начин да добиете совршени кадрици без мака и топлински уреди што ја оштетуваат косата, потрагата е завршена – го најдовме наједноставниот можен начин што дава феноменален резултат!

Важно е чистата коса да ја сплетете пред спиење и да ја оставите преку ноќ. Наутро ќе се разбудите со совршени, природни кадрици!

Сѐ што ви треба е појас од баде-мантил или некоја слична ткаенина, важно е само да е доволно долга и да не е премногу широка.

Потоа, треба да ја поделите косата на два дела, па го ставите појасот преку косата, така што еднакво ќе паѓа од двете страни и потоа почнувате со замотување.

Погледнете ја деталната постапка во следново видео…

Водечки тренд сезонава: Секоја жена со стил ќе ја носи оваа фризура во текот на летото!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време