Со малку труд и со минимален буџет: Од запуштена и срушена тераса направила вистинска оаза за уживање! (ВИДЕО)

Ве инспирираме

Сѐ е возможно со малку труд

За да имате во својот дом дел за вистинско уживање и релаксација, не ви требаат многу пари, а ни труд. Натали е доказ дека со малку имагинација и волја од потполно празна и напуштена тераса може да се направи вистинско чудо.

Сѐ што ќе ви треба е тепих, две табуретки и перници, неколку саксии со цвеќе и сијалици. За еден час, со овие ситни промени ќе добиете пополно поинаква тераса.

Вака изгледало сѐ пред средувањето:

Само еден тепих и неколку билки веќе направиле голема разлика во изгледот на терасата.

Кога додала и сијалици, сето тоа добило многу поубава нота. Сијалиците се многу едноставна декорација што ќе внесе романтична атмосфера и ќе создаде простор во кој ќе сакате да поминувате доста време.

Потребни се само неколку промени за целиот простор да добие некоја нова енергија и многу попривлечен изглед. Ако не сте задоволни со изгледот на вашиот балкон, погледнете го ова видео и сигурно ќе ја најдете потребната инспирација.

Понекогаш, малите промени можат да направат драстична промена.

Старата тераса ја претворил во место од соништата: За 10 дена создал вистински рај на покривот од зградата!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време